____________________________________________________________

Naše historická stříkačka v knize

HISTORICKÉ STŘÍKAČKY - pýcha a chlouba hasičů

Kniha je formátu cca A4 a všechny stránky jsou skenované v měřítku 1:1, mějte proto prosím trpělivost při otvírání obrázků.

Přebal knihy - na přední straně je vyfocena naše historická stříkačka

V této ojedinělé celobarevné knize, dokumentující dochovanou historickou hasičskou techniku u nás, naleznete zápřahové stříkačky dvoukolové a čtyřkolové v detailních fotografiích a se základním technickým popisem. Součástí publikace je i stručný úvod, do historie sboru, který techniku vlastní, včetně zajímavých výtažků jeho činnosti. Podobná kniha ještě nebyla vydána.

Tuto opravdu ojedinělou publikaci vydalo děčínské Sdružení Sdružení pro obnovu a zachování historických a hasičských tradic. Autor Jindřich Hejduk s kolektivem představuje na 364 stranách křídového papíru tuto techniku ve více jak 1200 fotografiích vybraných 120 Sborů dobrovolných hasičů v jejich abecedním uspořádání. Kniha s poměrně jednoduchou vazbou, ale účelnou sazbou je v tvrdé modré vazbě V8A 305x220 mm se stříbrnou ražbou a přebalem. Knihu lze zakoupit za cenu 1280,- Kč.

Obsah knihy a jedna strana rejstříku část rejstříku

Strany 317 až 319, historie a popis naší historické stříkačky

____________________________________________________________